Losowe wpisy
Dodano: 13.03.2022
Dodano: 23.11.2024
Dodano: 30.10.2022
Dodano: 09.02.2023
W Warszawie powstanie specjalny całodobowy punkt schronienia i wsparcia dla osób LGBT+. Tym samym stolica chce wyrazić wsparcie dla osób doświadczających dyskryminacji ze względu na swoją orientację.
czytaj dalej
„Miasto Stołeczne Warszawa jest miejscem otwartym, jest dla wszystkich. Chcemy, aby każdy miał równe prawa i szanse, czuł się tu dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Dziś zrobiliśmy kolejny ważny krok - rozstrzygnęliśmy konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBT+. Mieszkania treningowe poprowadzi stowarzyszenie Lambda Warszawa” - poinformowała na Facebooku wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.
„Niestety, przemoc, zachowania homofobiczne, nagonka w mediach i polityce konsekwentnie prowadzą do pogorszenia sytuacji osób LGBT+ w naszym kraju. Niestety ma to również miejsce w naszym mieście. Tęcza nie obraża, jest ważnym symbolem różnorodności, równości, tolerancji i szacunku (…) Wyrażamy naszą solidarność z osobami doświadczającymi przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość i ekspresję płciową” - dodała wiceprezydent stolicy.
„Niestety, przemoc, zachowania homofobiczne, nagonka w mediach i polityce konsekwentnie prowadzą do pogorszenia sytuacji osób LGBT+ w naszym kraju. Niestety ma to również miejsce w naszym mieście. Tęcza nie obraża, jest ważnym symbolem różnorodności, równości, tolerancji i szacunku (…) Wyrażamy naszą solidarność z osobami doświadczającymi przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość i ekspresję płciową” - dodała wiceprezydent stolicy.
Źródło: wpolityce.pl

Dodano: 30.05.2021
autor: MarcinZbezu
Uchodźcy z Afganistanu, którzy przelecieli i przylecą do Polski zostaną osiedleni w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Sopocie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.
czytaj dalej
To właśnie te miasta, jako pierwsze zgłosiły się do pomocy w udostępnieniu miejsca do osiedlenia uchodźcom, z przejętego przez Talibów Afganistanu. Jak dotąd do Polski przyleciało kilkuset uchodźców, ale w niedługim czasie spodziewane są kolejne grupy. Tymczasowo uchodźcy trafiają do ośrodków dla cudzoziemców w podwarszawskich miejscowościach Dębak oraz Linin.
"W ostatnim czasie wszyscy mierzymy się z nagłą i niebezpieczną sytuacją, w której znaleźli się obywatele Afganistanu zmuszeni do opuszczenia swoich domów i ojczyzny. Jak dotychczas, my – prezydenci miast UMP deklarujemy gotowość wsparcia w tym trudnym dla nich czasie" – poinformowali we wspólnym oświadczeniu prezydenci wymienionych powyżej miast wojewódzkich.
"W ostatnim czasie wszyscy mierzymy się z nagłą i niebezpieczną sytuacją, w której znaleźli się obywatele Afganistanu zmuszeni do opuszczenia swoich domów i ojczyzny. Jak dotychczas, my – prezydenci miast UMP deklarujemy gotowość wsparcia w tym trudnym dla nich czasie" – poinformowali we wspólnym oświadczeniu prezydenci wymienionych powyżej miast wojewódzkich.
Źródło: natemat.pl

Dodano: 26.08.2021
autor: MarcinZbezu
Dodano: 23.04.2021
autor: Jackson
Dodano: 08.10.2021
autor: Jackson
Dodano: 14.10.2021
autor: Jackson
Dodano: 18.10.2025