
Najnowsze badania pokazują, że w odbycie znajdują się receptory smaku.

czytaj dalej
W poszukiwaniu receptorów smaku w najciemniejszych zakamarkach naszego ciała wyruszyli naukowcy z Monell Chemical Senses Center. I dokonali niezwykłego odkrycia! Receptory smaku odpowiedzialne za wyczuwanie smaku słodkiego, słonego oraz umami znajdują się nie tylko na języku, ale również w żołądku, jelitach, trzustce, płucach, mózgu, a także... jądrach oraz w odbycie. Naukowcy nie wiedzą jeszcze jaka jest ich funkcja w tych miejscach, ale zauważyli, że w przypadku myszy receptory te mają wpływ na płodność.
Czekamy na dokładne badania na ludziach.
Czekamy na dokładne badania na ludziach.
Źródło: www.foodbeast.com

Dodano: 25.11.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 01.08.2025
Dodano: 01.08.2025

W warunkach laboratoryjnych jad pszczoły miodnej niszczy 100% agresywnych komórek raka piersi w zaledwie 60 minut.

czytaj dalej
W badaniach laboratoryjnych wykazano, że melityna, aktywny składnik jadu pszczoły miodnej – potrafi zniszczyć 100% komórek dwóch agresywnych typów raka piersi w ciągu 60 minut, nie naruszając zdrowych komórek. To obiecujące odkrycie, które jest na razie testowane w warunkach in vitro. Wyniki opublikowanego w czasopiśmie ”Nature Precision Oncology” badania prof. Peter Klinken, główny doradca naukowy władz stanu Australia Zachodnia, określił jako ”niezwykle ekscytujące”.

Dodano: 01.08.2025

Curtis Means został uznany za najwcześniej urodzone dziecko na świecie, które przeżyło. Przyszedł na świat w 21. tygodniu i pierwszym dniu ciąży, ważąc 420 gramów. Po 275 dniach hospitalizacji opuścił szpital.

czytaj dalej
Curtis Means nie tylko przeżył poród w ekstremalnym wieku ciążowym, ale po kilku latach jest aktywnym, rozwijającym się dzieckiem. Wymaga jednak kontroli medycznej i terapii, co jest typowe dla wcześniaków.

Dodano: 01.08.2025
Dodano: 01.08.2025