W sobotę, 8 listopada, plac przed katedrą św. Elżbiety w Koszycach zamienił się w wielki parkiet taneczny. Niezwykłe wydarzenie zorganizowano z okazji 75. urodzin arcybiskupa Bernarda Bobera. Za konsoletą stanął portugalski DJ i ksiądz Padre Guilherme, a publiczność porwał m.in. remiks autorstwa Polaka - Mateusza Dziewulskiego, znanego jako Skytech.
Polki zostały Mistrzyniami Świata w dekorowaniu tortów! Cukierniczki Angelika Chwyć i Renata Martyna wywalczyły dla naszego kraju złoty medal.
czytaj dalej
16-17 października odbyły się w Mediolanie Mistrzostwa Świata FIPGC w dekorowaniu tortów. Tematem tegorocznych zmagań cukierników była "muzyka narodu". Na polskim torcie pojawiły się takie postacie jak Chopin czy Michał Szpak. Drugie miejsce zajął zespół z Włoch – Maria Concas i Giuseppe Pruiti, a trzecie drużyna z Belgii – Antonio Sant’Angelo i Anka Moldoveanu.

Dodano: 25.10.2023
Zobacz również
Dodano: 14.11.2025
Dodano: 14.11.2025
Dodano: 14.11.2025
Dodano: 11.11.2025
Dodano: 11.11.2025