Najlepsze wpisy
Łukasz W. znany bardziej jako „Kamerzysta" został został skazany na pół roku ograniczenia wolności i 10.000 zadośćuczynienia za pobicie.
czytaj dalej
Chodzi o wydarzenie ze stycznia 2020 roku Łukasz W. przed sklepem w Szczecinie uderzył wtedy 66-letniego mężczyznę. Kilka miesięcy później 66 latek zmarł. Rodzina zmarłego podkreślała, że śmierć mogła mieć związek z pobiciem.
To nie koniec kłopotów „Kamerzysty”. Jeszcze w tym roku po raz kolejny rozpocznie się proces, w którym wspólnie z Wiolettą K. i Adrianem S. odpowiadają za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny.

Dodano: 07.10.2022
W ciągu ostatnich 50 lat światowa populacja dzikich ssaków, ptaków, płazów i gadów spadła o 68 procent.
czytaj dalej
Gwałtowny spadek ilości dzikich zwierząt następuje ze względu na nadmierną ludzką konsumpcję oraz intensywną działalność rolniczą. Dane na temat drastycznego wymierania zwierząt został opublikowany na łamach The Guardian i został oparty na danych z WWF oraz Zoological Society of London zebranych w latach 1970 - 2016. W raporcie 134 ekspertów informuje, że przyroda w ostatnich latach jest eksploatowana i niszczona przez człowieka na niespotykaną wcześniej skalę. Najbardziej alarmujący spadek populacji dzikich zwierząt odnotowała w badanym okresie Ameryka Łacińska i Karaiby – średnio aż o 94 proc.
Źródło: tech.wp.pl

Dodano: 15.09.2020
autor: MarcinZbezu
W okresie świetności Polska podbiła między innymi Sztokholm, Moskwę, Bukareszt, Tobago oraz Gambię.
czytaj dalej
Przed kilkuset lat Rzeczpospolita była jednym z największych mocarstw na świecie. W 1610 roku Polska zajęła Moskwę, w 1600 roku - Bukareszt. W planach ówczesnych rządów było również zajęcie Stambułu, które jednak nie doszło do skutku. W 1598 roku Polacy podstępem przejęli władzę nad Sztokholmem. Ciekawym epizodem w naszej historii jest również Jakub Kettler, książę Kurlandii i lennik Rzeczpospolitej. To właśnie on jest odpowiedzialny za zajęcie Tobago oraz stworzenie kolonii w Gambii.
Źródło: wiadomosci.onet.pl

Dodano: 05.12.2020
autor: MarcinZbezu
Terapeuta z Krakowa „leczył” seksem. Klientkami, które mu uległy, była matką z córką.
czytaj dalej
Jeden z krakowskich bioenergoterapeutów (takim mianem przynajmniej się określał) wykorzystywał seksualnie swoje dwie klientki – 48-letnią matkę i jej 26-letnią córkę. Nie wykluczone, że pokrzywdzonych osób, które korzystały z usług 62-letniego „uzdrowiciela” jest znacznie więcej.
Śledczy docierają już do innych kobiet, które korzystały z pomocy mężczyzny. Pierwszą z dwójki kobiet, która z problemami zdrowotnymi trafiła do bioenergoterapeuty, była 26-latka. Dziewczyna dostała kontakt do „uzdrowiciela” od swojej koleżanki. Jak wynika z zeznań obydwu kobiet, które złożyły dopiero po roku od zdarzenia, najpierw były dotykane przez mężczyznę, po czym odbywał z każdą z nich stosunek płciowy.
Żadna z kobiet nie przyznała się drugiej, do tego, co działo się w gabinecie. Dopiero po roku, 26-latka nie wytrzymała i o swoim „leczeniu” opowiedziała matce.48-letnia kobieta również opowiedziała o swoich przeżyciach córce. W konsekwencji obie panie zdecydowały się złożyć zawiadomienie o seksualnym wykorzystaniu przez bioenergoterapeutę z Krakowa. „Uzdrowiciel” usłyszał zarzuty doprowadzania podstępem osoby do stosunku płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.
W konsekwencji zastosowało wobec mężczyzny dozór policyjny. 62-latek otrzymał również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także nakaz zaprzestania jakiejkolwiek działalności bioenergoterapeutycznej. Za takie traktowanie klientek grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Śledczy docierają już do innych kobiet, które korzystały z pomocy mężczyzny. Pierwszą z dwójki kobiet, która z problemami zdrowotnymi trafiła do bioenergoterapeuty, była 26-latka. Dziewczyna dostała kontakt do „uzdrowiciela” od swojej koleżanki. Jak wynika z zeznań obydwu kobiet, które złożyły dopiero po roku od zdarzenia, najpierw były dotykane przez mężczyznę, po czym odbywał z każdą z nich stosunek płciowy.
Żadna z kobiet nie przyznała się drugiej, do tego, co działo się w gabinecie. Dopiero po roku, 26-latka nie wytrzymała i o swoim „leczeniu” opowiedziała matce.48-letnia kobieta również opowiedziała o swoich przeżyciach córce. W konsekwencji obie panie zdecydowały się złożyć zawiadomienie o seksualnym wykorzystaniu przez bioenergoterapeutę z Krakowa. „Uzdrowiciel” usłyszał zarzuty doprowadzania podstępem osoby do stosunku płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.
W konsekwencji zastosowało wobec mężczyzny dozór policyjny. 62-latek otrzymał również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także nakaz zaprzestania jakiejkolwiek działalności bioenergoterapeutycznej. Za takie traktowanie klientek grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło: wiedzoholik.pl

Dodano: 01.11.2020
autor: MaulWolf
Rekordzistką świata w jedzeniu majonezu na czas jest Michelle Lesco z Arizony. Kobieta spałaszowała z apetytem 3 i pół słoika majonezu w 3 minuty.
czytaj dalej
Niestety nie wiemy czy był to Kielecki. 35-letnia Amerykanka może nazwać się prawdziwą miłośniczką majonezu. Podczas bicia rekordu kobieta pochłonęła 16 tysięcy kalorii zawartych w niemal 2,5 kg majonezu. Dotychczasowy rekord wynosił "zaledwie" 815 gramów spożytych w 3 minuty - nowa rekordzistka pobiła więc go o kilka długości.
Źródło: www.youtube.com

Dodano: 15.09.2020
autor: MarcinZbezu
Dodano: 02.11.2020
autor: MaulWolf
Pomnik papieża Jana Pawła II trzymającego kamień nad głową kosztował 125 tysięcy złotych. Warszawa kupiła pomnik z pieniędzy państwowych.
czytaj dalej
Wykonanie pomnika nazwanego "Zatrute źródło" zostało zlecone Jerzemu Kalicie, artyście słynącemu m.in. z wykonania innej kontrowersyjnej rzeźby - pomnika Smoleńskiego. "Projekt w całości został sfinansowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2019 roku na obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II" — czytamy w komunikacie opublikowanym przez Muzeum Narodowe.
Źródło: www.spidersweb.pl

Dodano: 02.10.2020
autor: MarcinZbezu
Dodano: 07.09.2020
autor: MaulWolf
Mężczyźni wolą wcześniejszą śmierć niż rezygnację z mięsa i przejście na weganizm.
czytaj dalej
Dwie trzecie badanych mężczyzn w Wlk. Brytanii twierdzi, że woli umrzeć wcześniej niż zrezygnować z mięsa. Ankieta została opublikowana na zlecenie kampanii charytatywnej „No Meat May”.
- 1 na 20 przepytanych mężczyzn stwierdza, że wolałby iść do więzienia niż przestać jeść mięso
- Powyżej 10% przebadanych mężczyzn uważa, że rezygnacja z mięsa spowodowałaby, że „zaczęliby czuć się mniej męscy”
- 35% ankietowanych mężczyzn mogłoby zrezygnować z mięsa, gdyby poprawiło to ich zdrowie
- Co trzeci mężczyzna i co czwarta kobieta uważa, że ludzie są stworzeni do jedzenia mięsa
- Aż dwóch na trzech mężczyzn w Wielkiej Brytanii twierdzi, ze woli umrzeć 5-10 lat wcześniej niż zrezygnować z mięsa
- 18% Brytyjczyków twierdzi, że mogłoby przestać jeść mięso, jeśli poprawiłoby to ich sprawność seksualną.

Dodano: 18.02.2023
Dodano: 18.09.2020
autor: Jackson