20 czerwca 1942 roku Kazimierz Piechowski wraz z trzema innymi więźniami, włamał się magazynu mundurów, wykradł samochód esesmański i wyjechał przez obozową bramę Auschwitz.
czytaj dalej
Kiedy podjeżdżali do obozowego szlabanu i myślami żegnali się już z rodzinami, "Kazek" krzyknął do esesmana czystym niemieckim: "Do jasnej cholery, śpisz tam dupku, czy co? Otwieraj bramę". Esesman podskoczył ze strachu, w pośpiechu otworzył szlaban i jeszcze im zasalutował.

Dodano: 02.11.2020
autor: MaulWolf
Zobacz również
Dodano: 27.01.2026
Dodano: 27.01.2026
Dodano: 27.01.2026
Dodano: 27.01.2026
W Ustce doszło do ataku nożownika. W wyniku awantury domowej zginęła 4-letnia dziewczynka.
czytaj dalej
Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, obezwładnili agresywnego 44-latka. Mężczyzna ranił nożem pięcioro członków swojej rodziny, a następnie zranił również siebie.
Dwie kobiety trafiły do szpitala z ranami klatki piersiowej oraz innymi obrażeniami ciała. Ich stan lekarze określają jako ciężki. 4-letnia dziewczyni nie udało się uratować.

Dodano: 27.01.2026