Najstarsza osoba z rodzeństwa jest z reguły najbardziej inteligentna.
czytaj dalej
Badanie na ten temat zostało przeprowadzone w 2007 roku przez zespół norweskich naukowców. W ramach badania analizowano testy na inteligencję 250 tysięcy osób. Pierworodni średnio mieli 103 punkty, drudzy 100, a trzeci 99. „Ta różnica nie wiązała się z psychologicznymi stosunkami rodziców z dziećmi ani czynnikami biologicznymi” - możemy przeczytać w New York Times. Pierworodni zdają się także odnosić więcej sukcesów zawodowych i osobistych niż drugie i trzecie dzieci.
Źródło: www.national-geographic.pl

Dodano: 28.07.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Nasza skóra schodzi po oparzeniu słonecznym, ponieważ komórki same uruchamiają proces zaprogramowanej śmierci, by chronić nas przed rakiem.
czytaj dalej
Po oparzeniu słonecznym skóra się złuszcza, ponieważ komórki z uszkodzonym przez promieniowanie UV DNA ulegają zaprogramowanej śmierci (apoptozie). To jeden z mechanizmów, dzięki którym organizm ogranicza ryzyko rozwoju raka skóry.

Dodano: 28.07.2026
Dodano: 28.07.2026
Dodano: 28.07.2026
Dodano: 28.07.2026
Dodano: 27.07.2026