cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Powstaje nowa organizacja o nazwie "Straż Narodowa", która będzie bronić kościołów i nie tylko.
logo-head
czytaj dalej
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział powstanie nowej organizacji o nazwie "Straż Narodowa", której celem będzie m.in. obrona kościołów w obliczu toczących się protestów ws. obrony praw kobiet. 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawską Bazyliką Świętego Krzyża prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przekonywał, że "jesteśmy w trakcie neobolszewickiej rewolucji". - Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony - samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej - zapowiedział.

Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna: tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy. Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, patriotów, przede wszystkim kapłanów i biskupów o świadectwo. Świadectwo, które jest w dniu dzisiejszym potrzebne - wiary, poświęcenia. Wstańmy z wygodnych kanap, sprzed telewizorów, sprzed monitorów, zacznijmy walczyć o Polskę, o Polskę katolicką, wierną zasadom i moralności - apelował.

Dodał, że będzie bronił bliskich mu wartości, nawet jeśli trzeba będzie to robić "fizycznie". - Bo bronimy naszych rodzin, naszych kapłanów, naszego dziedzictwa kulturowego - mówił.


 
Źródło:  wydarzenia.interia.pl
Dodano: 27.10.2020
autor: HjakHajto

Zobacz również

Z tej okazji STS przygotował specjalną ofertę dla nowych użytkowników. Rejestrując się z kodem WIEDZA400, zgarniecie 400 zł gwarantowanego bonusu, jeśli prawidłowo wytypujecie, że bramkę zdobędzie Leo Messi, Mbappé, Haaland lub Harry Kane!
logo-head
Dodano: 22.06.2026
Argentyńczyk staje dziś przed szansą pobicia rekordu wszech czasów pod względem liczby bramek na mistrzostwach świata. Do przejścia do absolutnej historii brakuje mu już tylko jednej bramki.
logo-head
Dodano: 22.06.2026
Argetyński GOAT od dzieciństwa nosi przydomek „La Pulga” („Pchła”). Jego bracia mówili na niego „La Pulgita” („Pchełka”), natomiast hiszpańskie media określają go mianem „La Pulga Atómica” („Atomowa Pchła”).
logo-head
Dodano: 22.06.2026
Republika Zielonego Przylądka remisuje 2:2 z Urugwajem! Oni są niesamowici!
logo-head
Dodano: 22.06.2026
Mama Vozinhy dotarła na Mistrzostwa Świata i zobaczyła, jak jej 40-letni syn reprezentuje Republikę Zielonego Przylądka i tworzy historię swojego kraju.
logo-head
Dodano: 22.06.2026