W dni, kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza ludzie są bardziej agresywni, niż w dni chłodniejsze.
czytaj dalej
Badania na ten temat zostały przeprowadzone w Niemczech w szpitalach psychiatrycznych. „Okazało się, że w dni z temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza dochodziło częściej do agresywnych zachowań niż w dni chłodniejsze. Było ich średnio do 9,7 dziennie w porównaniu do 8,4 w chłodniejsze dni, czyli o 15 proc. więcej. Zależność od temperatury była bardzo wyraźna: im goręcej było, tym więcej takich zachowań odnotowywano. W dni z temperaturą powyżej 33,5 stopnia było ich już 11,1, czyli o niemal jedną trzecią więcej” - czytamy w serwisie Focus.
Źródło: www.focus.pl

Dodano: 20.06.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 13.01.2026
Na pustyni Karakum w Turkmenistanie znajdują się "Wrota Piekieł", to szeroka na 70 metrów dziura, która płonie nieprzerwanie od 1971 roku.
czytaj dalej
"Wrota piekieł " to krater gazowy, który powstał w 1971 roku, gdy radzieccy geolodzy przypadkowo przewiercili się do płytkiego podziemnego złoża gazu ziemnego. Możliwe, że za sprawą działań miejscowych władz jego dni są policzone. Według oficjalnego komunikatu, pożar ulatniającego się z krateru gazu ziemnego zredukowano już o trzy czwarte.

Dodano: 13.01.2026
Dodano: 13.01.2026
Dodano: 13.01.2026
Dodano: 13.01.2026